Najbardziej użytecznym narzędziem na początku przygody z nagrywaniem dźwięku są mikrofony pojemnościowe. Jakie? Dokładnie te, które możemy swobodnie położyć na biurku lub umieścić na odpowiednim statywie, czyli określane jako mikrofony pojemnościowe do podcastów. Dla Influencerów mobilnych świetną alternatywą będą mikrofony miniaturowe, które nie tylko poprawią jakość dźwięku ale też świetnie wkomponują się w ogólny wizerunek ze smartfonem czy tabletem.

 

Oto nasze propozycje: 

 

1. SR-MV2000

Mikrofon pojemnościowy Saramonic SR-MV2000 ze złączem USB to urządzenie, które powstało z myślą o podcastach, konferencjach, wywiadach, streamach z gier lub transmisjach na żywo. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie musi być Cię słychać głośno i wyraźnie, przy zachowaniu najwyższej jakości nagrywanego lub przesyłanego dźwięku. Zaprezentuj się z najlepszej strony podczas spotkań na Skypie i Zoomie, zapominając o szumach, trzaskach i zakłóceniach. Realizuj profesjonalne audycje w domowych warunkach i rejestruj wszystkie pomysły na nowe piosenki, bez tracenia czasu na ustawianie sprzętu. Mikrofon szbko i wygodnie podłączysz do komputera, tabletu lub smartfona wyposażonego w gniazda USB lub USB-C. O trybie pracy poinformuje Cię czytelny wielokolorowy wskaźnik LED, a niezbędne ustawienia skonfigurujesz za pomocą ergonomicznych pokręteł, z wbudowanymi przyciskami. Mikrofon wyposażono również we wzmacniacz, dzięki czemu podłączysz do niego słuchawki pozwalające kontrolować nagrywanie w czasie rzeczywistym. Bez trudu zainstalujesz go na dołączonej do zestawu podstawce na biurko lub przykręcisz do profesjonalnego statywu. Dzięki wygodnej regulacji kąta ustawienia mikrofonu w zakresie 360° idealnie dopasujesz urządzenie do swoich potrzeb. Mikrofon Saramonic SR-MTV500 to wszystko, czego potrzebujesz, aby sprawdzić się w roli podcastera i stworzyć profesjonalne audycje poświęcone ważnym tematom, którymi chcesz dzielić się ze światem!

Mikrofon do podcastów Saramonic SR-MV2000

 

2. SR-MTV500

Mikrofon pojemnościowy Saramonic SR-MTV500 to wszechstronne urządzenie pozwalające osiągnąć najwyższą jakość dźwięku w trakcie wideokonferencji, spotkań na Skypie i Zoomie, jak również podczas nagrywania podcastów, instrumentów muzycznych oraz śpiewu. Realizuj profesjonalne audycje w domowych warunkach i rejestruj wszystkie pomysły na nowe piosenki, bez tracenia czasu na żmudne ustawianie sprzętu. Wystarczy podłączyć mikrofon do gniazda USB (w komputerze Windows lub Mac), aby Twój pokój zmienił się w profesjonalne studio! Żadnych sterowników i dodatkowych programów konfiguracyjnych. Wszystkie niezbędne pokrętła i przyciski znajdziesz na obudowie urządzenia. Mikrofon posiada też wbudowany wzmacniacz, dzięki czemu możesz podłączyć do niego słuchawki pozwalające kontrolować nagrywanie w czasie rzeczywistym. Dwa tryby pracy pozwolą odpowiednio dopasować charakterystykę rejestrowanego materiału, a ergonomiczna konstrukcja zapewni właściwy kąt ustawienia. Mikrofon Saramonic SR-MTV500 to wszystko, czego potrzebujesz, aby sprawdzić się w roli podcastera i stworzyć profesjonalne audycje poświęcone ważnym i ciekawym tematom, którymi chcesz dzielić się z innymi!

Mikrofon do podcastów SR-MTV500

Sprawdź mikrofony pojemnościowe dla Youtuberów i Gamerów 

 

Często w działaniach online niewyraźny rozmówca traci na wartości swoich filmów. Aby być dobrze słyszalnym wystarczy mały mikrofon z odpowiednim złączem, który będzie idealnie komponować się z urządzeniem typu tablet czy smartfon. Posiadamy w ofercie kilka propozycji, które z pewnością będą bardzo trafionym pomysłem na prezent!

 

3. Seria SmartMic5

Saramonic SmartMic5 to niewielki kierunkowy mikrofon pojemnościowy typu shotgun, który z łatwością podłączysz do smartfonów, laptopów, tabletów i innych urządzeń wyposażonych w 4-pinowe gniazdo mini Jack 3,5 mm TRRS. Ergonomiczna konstrukcja pozwala precyzyjnie ustawić jego położenie (180° góra/dół oraz 360° względem gniazda), a zintegrowane mocowanie antywstrząsowe zapobiega niepożądanym wibracjom. Mikrofon Saramonic SmartMic5 S to idealne rozwiązanie dla twórców contentu video lub osób transmitujących na żywo za pomocą takich platform jak YouTube, TikTok lub Instagram, którym zależy na wysokiej jakości dźwięku i ekspresowym czasie podłączania urządzenia. Do zestawu dołączono również piankę przeciwwietrzną oraz osłonę typu deadcat, które zapewnią optymalną redukcję szumu wiatru.

Mikrofon typu shotgunc Saramonic SmartMic5 dla urządzeń mobilnych

4. Seria SmartMic

Saramonic SmartMic to wysokiej klasy mikrofon pojemnościowy dedykowany urządzeniom w systemie iOS oraz Android z wejściem mini Jack 3,5 mm TRRS, Lightning lub USB-C. Jego  konstrukcja umożliwia ukierunkowanie pod kątem o 90 stopni w górę i w dół. SmartMic znacząco wpływa na poprawę jakości dźwięku nagrywanego w filmach, posiada wysokie pasmo przenoszenia oraz czułość. Sprawdzi się głównie podczas amatorskich filmów,  w wywiadach, rozmowach czy relacjach w social mediach. W zestawie z mikrofonem znajduje się gąbka wyciszająca.

Mikrofon do podcastów Saramonic SR-MV2000

 

Sprawdź mikrofony pojemnościowe z serii SmartMic

 

5. Seria SPMIC510

Saramonic SPMIC510 UC w wersji ze złączem USB-C to kompaktowy mikrofon pojemnościowy X/Y o wysokiej jakości dźwięku do realizacji vlogów, streamów online oraz szeroko pojętych produkcji mobilnych. Mikrofon jest adresowany do zastosowań z urządzeniami systemu Android z wejściem USB-C lub ze złączem Lightning dla użytkowników marki Apple. Jego konstrukcja idealnie potrafi wpasować się w gabaryty telefonu nie umniejszając jego wyglądu a dodając realnie stereofoniczne rezultaty dźwiękowe. Zakres częstotliwości dwóch kardioidalnych kapsuł mieszczących się w przedziale od 20Hz  – 20kHz sprawią, że Twoje nagrania będą bogate dźwiękowo, zachowując płynność i precyzje w nagraniach video. W zestawie oprócz mikrofonu został dołączony sztywny pokrowiec idealnie dopasowany do jego kształtu z dodatkowym miejscem na akcesoria.

 

Mikrofon do podcastów Saramonic SR-MV2000

Sprawdź mikrofony pojemnościowe z serii SPMIC510