Systemy bezprzewodowe

Najczęściej używane urządzenia w produkcjach audio i video to przede wszystkim systemy bezprzewodowe, które umożliwiają wysoką jakość dźwięku. Przy współpracy z rozmaitą gamą sprzętu do rejestracji są świetnym partnerem do pracy na otwartej przestrzeni, jak i w warunkach domowych czy studyjnych.

Różne rodzaje odbiorników sprawiają, że zestawy są kompatybilne zarówno z kamerą, aparatem, smartfonem, tabletem i komputerem. Dokładnie to samo dotyczy nadajników, które poprzez swoje określone możliwości wytypowane są do konkretnych zadań dźwiękowych. Systemy dają nam to ogromne korzyści, ponieważ  atutem tych urządzeń jest możliwość oddalenia się od źródła dźwięku do kilkudziesięciu metrów. Co dają nam jeszcze systemy bezprzewodowe? Przede wszystkim swobodę w poruszaniu się i wolne dłonie. Prezentacje podczas konferencji czy na przykład spotkania z jogą wręcz wymagają takich rozwiązań od użytkowników.

Każdy zestaw systemu charakteryzuje się określonymi możliwościami przestrzeni radiowej, czyli – częstotliwości. W ofercie marki wyróżnia się dwa podstawowe pasma przenoszenia takie jak, pasma analogowe (MHz) i pasma cyfrowe (GHz). Urządzenia analogowe umożliwiają ustawienie ich w sposób ręczny, natomiast cyfrowe wychwytują pasmo w sposób automatyczny zaraz po ich sparowaniu. Warto zwrócić uwagę także na wagę, gabaryty i możliwości systemów z oferty Saramonica. Wówczas będzie zdecydowanie łatwiej dobrać odpowiedni zestaw i cieszyć się efektami pracy na dłużej. 

Warianty mikroportów zostały dobrane według określonej ilości nadajników (jeden, dwa lub trzy) oraz jednego odbiornika. Zestawy można dowolnie konfigurować i modyfikować według własnych potrzeb. Solidna paczka z produktami obejmuje również niezbędne akcesoria, które wspomagają pracę systemu. W ofercie można również znaleźć rozmaite dodatki, które pozwalają na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów dźwiękowych.