Vmic4

allegroceneo

Mikrofon pojemnościowy Saramonic Vmic4 do aparatów i kamer to idealny wybór dla osób, które nagrywają rozmowy – reporterów, vlogerów i twórców publikujących na Instagramie lub TikToku. Wyposażono go w 2 niezależne kapsuły. Dzięki nim możesz nagrywać nie tylko dźwięk z przodu, ale także ten, który dociera do aparatu z tyłu. W zależności od potrzeb możesz włączyć oba wbudowane mikrofony lub ograniczyć się tylko do przedniego. Urządzenie wyposażono również w gniazdo słuchawkowe oraz port mini Jack, do którego podłączysz dodatkowe źródło dźwięku. Mikrofon zasilany jest jedną baterią AAA. W zestawie nie zabrakło osłony przeciwwiatrowej typu „deadcat” oraz kabli potrzebnych, aby połączyć się z gniazdem mini Jack w aparacie, kamerze lub smartfonie.

Wywiady, vlogi i reportaże

Saramonic Vmic4 to wyjątkowy mikrofon, który idealnie sprawdzi się wśród reporterów, vlogerów i osób nagrywających wywiady. Zastosowanie 2 niezależnych kapsuł pozwoli Ci zarejestrować wysokiej jakości dźwięk, który będzie zbierany z przodu i z tyłu urządzenia. W zależności od potrzeb możesz włączyć oba wbudowane mikrofony lub ograniczyć się tylko do przedniego. Jeśli komentujesz to, co dzieje się dookoła Ciebie na swoich vlogach lub nagrywasz wywiady, Saramonic Vmic4 będzie idealnym wyborem.

Nieprzeciętna jakość dźwięku

 

Dźwięk nagrywany za pomocą mikrofonu wbudowanego w kamerę lub aparat fotograficzny często potrafi pozbawić Twoje produkcje video efektu „wow”. Wybierz mikrofon Saramonic Vmic4, aby mieć pewność, że Ciebie i Twoich rozmówców będzie słychać głośno i wyraźnie! W wygodny sposób podłączysz go do urządzeń wyposażonych w gniazdo mini Jack 3,5 mm, zyskując emisyjną jakość dźwięku w swoich produkcjach video! Dzięki super-kardioidalnej charakterystyce brzmienia przedniej kapsuły skutecznie zredukujesz niepożądane dźwięki z otoczenia, rejestrując przede wszystkim to, co słychać na pierwszym planie.

 

Zewnętrzne źródło dźwięku

Saramonic Vmic4 pozwoli Ci w wygodny sposób rozszerzyć możliwości pracy z dźwiękiem. Urządzenie wyposażono w gniazdo mini Jack 3,5 mm TRS, do którego z łatwością podłączysz dodatkowy mikrofon (np. krawatowy). Dzięki temu zyskasz kolejne źródło dźwięku, z którego sygnał zostanie przekazany bezpośrednio do aparatu, kamery lub Twojego smartfona. Dzięki temu nagrywanie rozmów, w których uczestniczy kilka osób, będzie jeszcze wygodniejsze.

 

Montaż dodatkowego urządzenia

Mikrofon pojemnościowy Saramonic Vmic4 wyposażono w zimną stopkę, która umożliwia wygodny montaż w mocowaniu lampy błyskowej, które wieńczy niemal każdy aparat fotograficzny. Nie musisz jednak martwić się o to, że stracisz punkt instalacji pozwalający połączyć z urządzeniem dodatkowe akcesorium. W górnej części mikrofonu znajduje się wyprofilowana szyna, na której z łatwością zamontujesz lampę.

Odsłuch w czasie rzeczywistym

Nagrywanie dźwięku często wymaga od twórców kontroli jakości, którą zapewniają słuchawki. Na obudowie mikrofonu pojemnościowego Saramonic Vmic4 nie zabrakło gniazda mini Jack 3,5 mm, do którego z łatwością je podłączysz. Monitoring odbywa się w czasie rzeczywistym, dzięki czemu nie towarzyszą mu żadne opóźnienia oraz nieprzyjemne echo.

Mnogość funkcji

Ergonomiczne przełączniki umieszczone na bocznej ścianie obudowy pozwalają szybko i wygodnie uruchomić dodatkowe funkcje mikrofonu, pozwalające poprawić jakość nagrań. W razie potrzeby możemy skorzystać z wyższego (+10 dB) lub niższego (-10 dB) poziomu wejścia, a także aktywować filtr górnoprzepustowy (200 Hz), który skutecznie wytłumi niepożądane częstotliwości zakłócające rejestrację dźwięku.

Uniwersalny sposób zasilania

Pracując z mikrofonem pojemnościowy Saramonic Vmic4 do aparatów i kamer nie musisz martwić się o dostęp do gniazdka elektrycznego lub poziom naładowania. Urządzenie zasilane jest jedną baterią AAA. Znajdziesz ją w niemal każdym kiosku, więc gdy zabraknie Ci mocy, z łatwością zastąpisz rozładowane ogniwo nowym.

BATERIĘ LUB AKUMULATOR AAA NALEŻY DOKUPIĆ OSOBNO.

Pasmo przenoszenia:  75 Hz – 18 kHz
Typ: pojemnościowy
Charakterystyka:
 • mikrofon przedni: super-kardioidalna
 • mikrofon tylny: kardioidalna
Zasilanie: 1 baterie AAA
Czułość:
 • mikrofon przedni: -35 ± 3 dB (0 dB = 1V/Pa, przy 1kHZ)
 • mikrofon tylni: -45 ± 3 dB (0dB = 1V/Pa, przy 1kHZ)
Wejścia: 3,5 mm TRS (mini Jack)
Wyjście:
 • słuchawkowe, 3,5 mm TRS (mini Jack)
 • 3,5 mm TRS (mini Jack)
Waga: 94 g
Stosunek sygnału od szumu:  75 dB
Czułość:
 • mikrofon przedni: -35 ± 3 dB (0 dB = 1V/Pa, przy 1kHZ)
 • mikrofon tylni: -45 ± 3 dB (0dB = 1V/Pa, przy 1kHZ)
Wymiary: 127,5 x 40 x 32 mm

Instrukcja obsługi UwMic15 Pobierz

Zawartość zestawu

 • mikrofon pojemnościowy Saramonic Vmic4 do aparatów i kamer
 • usztywnione etui zapinane na suwak
 • osłona typu „deadcat”
 • przewód 3,5 mm TRRS / 3,5 mm TRS (do kamer i aparatów)
 • przewód 3,5 mm TRRS / 3,5 mm TRRS (do smartfonów)

 

Karta gwarancyjna Pobierz