Mikroporty do wywiadów

Najczęściej używane urządzenia w produkcjach audio i video to mikroporty, które umożliwiają swobodne nagrywanie więcej niż jednej osoby. Przy współpracy z rozmaitą gamą sprzętu do rejestracji są świetnym partnerem do pracy na otwartej przestrzeni, jak i w warunkach domowych czy studyjnych.

Różne rodzaje odbiorników sprawiają, że zestawy są kompatybilne zarówno z kamerą, aparatem, smartfonem, tabletem czy komputerem. Systemy bezprzewodowe dają nam ogromne korzyści, ponieważ atutem tych urządzeń jest możliwość oddalenia się do źródła dźwięku na większą odległość niż kilkadziesiąt metrów. Co dają nam jeszcze systemy bezprzewodowe? Przede wszystkim swobodę w poruszaniu się i wolne dłonie. Prezentacje, spotkania z jogą, ćwiczenia, wywiady, to tylko niektóre przykłady zastosowania podstawowych zalet systemów z bezprzewodowych.

Każdy zestaw mikroportów charakteryzuje się określonymi możliwościami przestrzeni radiowej, czyli tzw. – częstotliwości a także różnicami wynikającymi z rozbieżności oferowanych funkcji. W ofercie marki wyróżnia się dwa podstawowe pasma przenoszenia takie jak, pasma analogowe (MHz) i pasma cyfrowe (GHz). Urządzenia analogowe umożliwiają ustawienie ich w sposób ręczny, natomiast cyfrowe wychwytują pasmo w sposób automatyczny zaraz po ich sparowaniu lub włączeniu. Warto zwrócić uwagę także na wagę, gabaryty i możliwości systemów z oferty Saramonica. Przedstawione rodzaje zestawów, zostały zaprojektowane tak, aby użytkownik mógł dopasować pod kątem funkcjonalnym według własnych potrzeb a także zasobu portfela. Mając szeroki wybór produktów zdecydowanie łatwiej wybrać odpowiedni zestaw i cieszyć się efektami pracy na dłużej. 

Warianty mikroportów zostały dobrane według określonej ilości nadajników (jeden, dwa, trzy lub nawet cztery) oraz jednego odbiornika. Warto je odpowiednio dobrać i skonfigurować tak, aby spełniały oczekiwania użytkownika. Solidna paczka z produktami obejmuje również niezbędne akcesoria, które wspomagają pracę systemu, takie np. jak mikrofony krawatowe. W ofercie można również znaleźć rozmaite dodatki, jak osłony przeciwwietrzne, które pozwalają na osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów dźwiękowych w trudnych warunkach na otwartej przestrzeni.